Forum motorowerowe

Wszystko o motorowerach!! Tuning wizualny, porady, problemy techniczne..

Teraz jest 20 kwi 2024, o 16:03

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin dzia艂u


1. Zr贸b wszystko opisane w TYM w膮tku!
2. Je艣li nie pomo偶e, u偶yj opcji szukaj!
3. Je艣li nic nie znajdziesz, pisz膮c temat z pytaniem dok艂adnie opisz problem z maszyn膮, pami臋taj! Nie jeste艣my wr贸偶kami! :)
4. Ka偶dy problem opisz w osobnym temacie
5. Je艣li dopisa艂e艣 objawy do swojego ostatniego postu napisz prywatn膮 wiadomo艣膰 do moderacji o od艣wie偶enie tematu!



Utw贸rz nowy w膮tek Ten w膮tek jest zablokowany. Nie mo偶esz w nim pisa膰 ani edytowa膰 post贸w.  [ Posty: 23 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2, 3  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 4 lip 2015, o 11:51 
Poziom
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 7 lis 2013, o 23:14
Posty: 105
Pojazd: Romet Ogar 200
GG: 0
Wojew贸dztwo: Mazowieckie
Witajcie.
D艂ugo zastanawia艂em si臋 nad za艂o偶eniem tego tematu, ale po 2 latach sp臋dzonych nad problemem postanowi艂em za艂o偶y膰 ten temat - nie potrafi臋 znale藕膰 rozwi膮zania....
Wszystko zacz臋艂o si臋 od pewnego wypadku. Jad膮c ok. 60 km/h 偶wirow膮 drog膮 spad艂 mi 艂a艅cuch na do艂ku i zakleszczy艂 si臋 mi臋dzy piast膮 ko艂a tylnego a z臋batk膮. Ma艂o brakowa艂o 偶eby postawi艂o mi maszyn臋 bokiem, ale opanowa艂em spraw臋, a 艂a艅cuch musia艂em wyrywa膰 艂omem. Ogar dosta艂 wtedy porz膮dnego "strza艂a".
Objaw jaki si臋 pojawi艂 to charakterystyczne "trykanie" na luzie na wa艂ku zdawczym. silnik poszed艂 "w k膮t", a wyremontowa艂em drugi i w艂o偶y艂em do maszyny (my艣l膮c, 偶e winny by艂 ugi臋ty wa艂ek zdawczy). Okaza艂o si臋, 偶e nie.... 艁a艅cuch przy obracaniu ko艂em do przodu raz si臋 luzowa艂, a raz napina艂. Wygl膮da艂o to tak, jakby ko艂o przysuwa艂o si臋 do silnika i z臋batki zdawczej, aby za chwil臋 odsun膮膰 si臋 i napi膮膰 艂a艅cuch (tak, 偶e a偶 chrupa艂o w wa艂ku zdawczym). Podczas jazdy objawia艂o si臋 to ci膮g艂ym szarpaniem podczas puszczania gazu oraz przy je藕dzie z r贸wnym gazem. Kiedy dodawa艂em gazu i przyspiesza艂em nie czu艂em tego objawu. Wydaje mi si臋 wa偶ne, 偶e 艂a艅cuch napina si臋 r贸wno na g贸rze i na dole wi臋c nie jest to napinanie raz g贸ra, raz d贸艂 tylko w tym samym czasie. Natomiast kiedy pr贸buj臋 przekr臋ci膰 ko艂em do ty艂u to sprawa jest jeszcze gorsza i jeszcze ci臋偶ej wszystko chodzi i g艂o艣niej "tryka" w zdawczym.
Wahacz mia艂 luzy, wymieni艂em dwa inne - to samo. Wymieni艂em kilka starych osi ko艂a, zak艂ada艂em r贸偶nej d艂ugo艣ci amortyzatory (niby wszystkie od rometa, ale r贸zne cyferki na nich by艂y [mo偶e skok??] ), ko艂a centrowa艂em, zak艂ada艂em r贸偶ne, wreszcie kupi艂em nowe ko艂o na nowych 艂o偶yskach, to samo. Mam 3 komplety nowych z臋batek na prz贸d i ty艂 i dwa nowe 艂a艅cuch DID i YBN - zak艂ada艂em w r贸偶nych kombinacjach i to samo. Pr贸bowa艂em odgina膰 silnik pod r贸偶nymi k膮tami (my艣la艂em 偶e mo偶e mocowania krzywe) - taki sam objaw. Ciekawe jest to, 偶e jak poluzuj臋 silnik na 艣rubach od mocowa艅 do ramy, to jak 艂a艅cuch si臋 napina to silnik "chodzi" lekko prawo - lewo. Mo偶e to te偶 jest wa偶ne.
Prosz臋 was o konkretne pomys艂y czy porady - sp臋dzi艂em nad tym dwa lata i tyle co si臋 nakombinowa艂em to tylko ja wiem.
Mo偶e kto艣 mia艂 podobny problem i m贸g艂by si臋 podzieli膰 opini膮. Ka偶da podpowied藕 (o ile b臋dzie wnosi艂a co艣 nowego) b臋dzie dla mnie cenna. Dzi臋ki za przeczytanie tematu i pozdrawiam.


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 4 lip 2015, o 12:22 
JuniorAdmin
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 12 lip 2011, o 21:13
Posty: 2570
Lokalizacja: Do ustalenia.
Pochwa艂y: 74
Pojazd: Simson S51, FSO Polonez Caro '96 & Atu '00
GG: 0
Wojew贸dztwo: Mazowieckie
Pami臋taj, 偶e nowy 艂a艅cuch nie rozwi膮zuje problemu, poniewa偶 cz臋sto sprzedawane 艂a艅cuchy ''o panie do rometa bedzie'' nie s膮 prawid艂owo dobierane, sam mia艂em taki przypadek przy 50t1, gdzie te偶 panie nowy 艂a艅cuch dopiero co za艂o偶y艂em, c贸偶 z tego, jak jego rozmiar by艂 藕le dobrany, w sklepie czasami olewaj膮 to czy 艂a艅cuch jest 420, 428 czy 428S a to s膮 bardzo istotne r贸偶nice. 艁a艅cuch za艂o偶ony na ko艂o z臋bate musi idealnie pasowa膰 i wchodzi膰 bez oporu i kombinacji, a przy kr臋ceniu zawsze si臋 dobrze zaz臋bia膰, a jak zaczyna strzela膰 to na 99% b臋dzie on robi艂 3/4 obrotu i b臋dzie wida膰, jak rolki nie wchodz膮 mi臋dzy z臋by, lecz zaczynaj膮 je atakowa膰.

_________________

''Jak zapie艂em dw贸jke to mi ga艂a w rence zosta艂a'' ~ Malinowski
Abimex Power!


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 4 lip 2015, o 13:22 
Poziom
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 7 lis 2013, o 23:14
Posty: 105
Pojazd: Romet Ogar 200
GG: 0
Wojew贸dztwo: Mazowieckie
Trafna uwaga. :idea: Tylko widzisz, tutaj 艂adnie mi wszystko po z臋batkach chodzi czy na nowym czy na starym 艂a艅cuchu. Nie ma "podnoszenia" 艂a艅cucha na z臋batkach, co przydarzy艂o mi si臋 przy nowej kiepskiej z臋batce. Objaw jest o tyle dziwny, 偶e nawet jak podmieni艂em na inny silnik to by艂o to samo. Ta maszyna kpi sobie ze mnie...


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 5 lip 2015, o 14:27 
Poziom
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 23 gru 2013, o 22:32
Posty: 589
Lokalizacja: Kielcza
Pochwa艂y: 7
Pojazd: Ogar 200
WSK 175
Ogar 200 4T swap

GG: 0
Wojew贸dztwo: Opolskie
Zdejmij 艂a艅cuch, zakr臋c ko艂em i przypatrz si臋 zbatce (tylnej oczywi艣cie). Tym sposobem uzyskasz odpowiedz. Mam nadzieje ze pomoglem.

_________________
http://olx.pl/oferty/uzytkownik/rQjR/


Ostatnio edytowano 5 lip 2015, o 14:27 przez Lukar_Veluna, 艂膮cznie edytowano 1 raz
Poprawione.


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 5 lip 2015, o 22:13 
Poziom
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 7 lis 2013, o 23:14
Posty: 105
Pojazd: Romet Ogar 200
GG: 0
Wojew贸dztwo: Mazowieckie
Robi艂em tak wcze艣niej, chocia偶 teraz na nowym kole r贸wnie偶. Jest ma艂e bicie na z臋batce, ale nie wiem jakim cudem... ko艂o nowe, z臋batki nowe kilka sztuk produkcji polskiej i chi艅skiej zak艂ada艂em i jest to samo. O艣ka ma taki du偶y wp艂yw?? Czy z臋batki do kitu wszystkie? nie wiem ju偶 sam co jest winne...


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 5 lip 2015, o 22:17 
Poziom

Do艂膮czy艂(a): 23 lis 2013, o 15:39
Posty: 348
Lokalizacja: Inowroc艂aw
Pochwa艂y: 3
Pojazd: Romet Ogar 200 2x
GG: 0
Wojew贸dztwo: Kuj.-pom.
Mo偶e g艂upie pytanie, a czy masz wachacz prosty?

_________________
http://olx.pl/oferty/uzytkownik/XUDN/
https://m.youtube.com/channel/UCW61p43FPrYIWaJ-TRA5n7w


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 6 lip 2015, o 00:12 
Poziom
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 23 gru 2013, o 22:32
Posty: 589
Lokalizacja: Kielcza
Pochwa艂y: 7
Pojazd: Ogar 200
WSK 175
Ogar 200 4T swap

GG: 0
Wojew贸dztwo: Opolskie
A co ma wahacz do nap臋du xD

_________________
http://olx.pl/oferty/uzytkownik/rQjR/


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 6 lip 2015, o 00:14 
Poziom
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 12 cze 2013, o 22:01
Posty: 1084
Lokalizacja: 艁臋czna (LUB)
Pochwa艂y: 17
Pojazd: Simson-DT-chart
Suzuki Katana 50

GG: 0
Wojew贸dztwo: Lubelskie
Wahacz wymienia艂.
Jak dla mnie problem tkwi w z臋batce tylnej lub 艂a艅cuchu.
Je艣li ju偶 nic nie pomo偶e, to wyjdzie na to, 偶e ogara op臋ta艂y z艂e duchy..

_________________
Ogar200 [$] - Delta [$] - Yamahosim DT - Pony Pro 50 [$]


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 6 lip 2015, o 00:54 
Poziom
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 7 lis 2013, o 23:14
Posty: 105
Pojazd: Romet Ogar 200
GG: 0
Wojew贸dztwo: Mazowieckie
Raczej z tego co zaobserwowa艂em to problem 艂a艅cucha odpada, bo objaw wskazuje na zbli偶anie si臋 i oddalanie z臋batek od siebie. O艣k臋 mam minimalnie ugi臋t膮, ale nie s膮dz臋 偶eby to powodowa艂o ten problem. To wygl膮da tak, 偶e troch臋 pokr臋c臋 ko艂em i 艂a艅cuch jest napi臋ty bardzo mocno, pokr臋c臋 dalej i wisi lu藕no - i tak sekwencyjnie. Dziwna sprawa, tym bardziej, 偶e wahacze zmienia艂em trzy r贸偶ne i by艂o to samo. Mo偶e rzeczywi艣cie ta o艣ka... Dzi臋ki, 偶e podrzucacie pomys艂y. Wiem tyle, 偶e to na pewno wina kt贸rego艣 "ruchomego" elementu (bo inne nie maj膮 tu nic do rzeczy w tej sytuacji).


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 6 lip 2015, o 01:05 
JuniorAdmin
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 12 lip 2011, o 21:13
Posty: 2570
Lokalizacja: Do ustalenia.
Pochwa艂y: 74
Pojazd: Simson S51, FSO Polonez Caro '96 & Atu '00
GG: 0
Wojew贸dztwo: Mazowieckie
Podtrzymuje swoje zdanie.

_________________

''Jak zapie艂em dw贸jke to mi ga艂a w rence zosta艂a'' ~ Malinowski
Abimex Power!


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Ten w膮tek jest zablokowany. Nie mo偶esz w nim pisa膰 ani edytowa膰 post贸w.  [ Posty: 23 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2, 3  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegl膮da forum

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten dzia艂: Brak zidentyfikowanych u偶ytkownik贸w i 2 go艣ci


Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne u偶ytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
www.ogar200.pl , www.motorowery.net